יום רביעי, 29 בפברואר 2012

את כולם אני מכיר.

זו שורה מהשיר של יוני בלוך. 
פרוטקציה זו מילה שנשמעת לא טוב, היא לא נעימה, היא נותנת תחושה של אין מה לעשות זו דרכו של עולם, זו מילה שנמצאת מחוץ לחוקים. על פי חוק אסור לתת זכות קדימה לאדם רק בגלל שאתה מכיר אותו. כמעט אין דרך לאכוף את החוק הזה וכולנו עוברים עליו. או כמו שהבן שלי עונה לשאלה "איזו קבוצה אתה אוהד במשחק?" ב"אני קודם צריך לראות מי מנצח". אז למרות שאנחנו חושבים שהיא ממש לא מוסרית, כולנו יודעים באיזה צד של הפרוטקציה אנחנו מעדיפים להיות.

חווית בית החולים של בני התחילה בקול ענות חלושה. אף אחד לא ממש התייחס לילד ברצינות שלדעתנו היתה מתבקשת. זה הילד שלנו, הלו. מה עושים? יש לנו הורים. אז אחרי שחמותי דיברה עם מישהו שמכיר מישהו ואבא שלי התקשר בשבת לחבר שמכיר את מנהל בית החולים, בבוקר יום ראשון, מבט העגל של המתמחה המבולבלת התחלף במצעד מרשים של מומחים בעלי תפקידים בכירים שהסתכלו לנו בעניים ודיברו אלינו כמו שמדברים למי שמכירים. הדודה של הילד באה להיות איתו באישפוז והעובדה הפשוטה שהיא רופאה בעצמה גרמה לאחיות לזוז קצת יותר מהר עם קצת יותר סבלנות וקצת יותר חיוך. 

לעומת זאת, בעלי מנסה לקדם משהו מקצועי, ונתקע בקיר, הוא לא מכיר אף אחד שמכיר.
זה יכול לשגע והוא אכן משתגע. יושב לו איש אחד בודד בעל סמכות המקבל החלטות ושם קצוץ על בעלי הלא מקושר.
אני מאמינה שכולנו נתראה בסיבוב ושיד רוחצת יד ושכדאי להיות נחמדים לכולם כי אתה אף פעם לא יודע מתי אתה תהיה בצד השני. אבל, אותו הוצן פוצן בו בעלי תלוי, לא ממש חושב כך ולא משאיר לנו ברירה אלא לחפש מתחת לאדמה מישהו שמכיר אותו. עצוב שכך דברים מתנהלים אבל כנראה זה האופן היחיד בו הדינמיקה האנושית עובדת. כדי שהאדם הסביר והנבון ירצה להתאמץ עבורנו אנחנו צריכים להיות בעלי משמעות כלשהיא עבורו. מסתבר שבלעדיו אין לנו שום סיכוי להכניס את הרגל בדלת.

ובהזדמנות זו, אם מישהו מהקוראים מכיר מישהו שמכיר מישהו מאחד העיתונים הגדולים או אתרי העיתונים הגדולים, צרו איתי קשר.)

2 comments:

  1. או כפי שנאמר עולם כמינהגו נוהג...

    המון בריאות לילד, שיגמר כמו שהתחיל בקול ענות חלשה ושהחוויה לא תשאר בזכרון שלו ושלכם יותר מידי זמן.

    רוית

    השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...