יום ראשון, 20 בנובמבר 2011

צעצועים התפתחותיים, נו באמת.

הסלון בבית שלי נראה כמו שלוחה יותר מרווחת של חדר המשחקים. יש לתינוק שלי צעצועים למרות שאני יודעת שהם לא עושים כלום חוץ מלהיות בייביסיטר לכמה דקות.
 תכנסו לכל חנות תינוקות ותראו שלל מוצרים שנועדו להקל על הורים, לא לפתח תינוקות. מה המטרה של המובייל, הרעשן, הבובה המצפצפת? למה אנחנו קונים עוד ועוד צעצועים? תינוקות אוהבים ללמוד, גלן דיימון רופא, מומחה להתפתחות תינוקות טוען שתינוקות יעדיפו ללמוד מלאכול. הוא חוזר ומסביר שיש חמש דרכים ללמוד את העולם- אפשר לראות אותו, לשמוע אותו, לטעום,להרגיש ולהריח אותו. כל גאון למד את כל מה שהוא יודע בחמש הדרכים הללו. גם תינוקות עושים את זה. תנו לתינוק רעשן ותראו מה הוא עושה- הוא מסתכל עליו, מרגיש אותו ומסובב אותו, משקשק כדי לשמוע אותו, מכניס אותו לפה ואם תשימו לב היטב, הוא מריח אותו! הדבר האחרון שהוא עושה זה זורק אותו כדי ללמוד ממה הוא עשוי. כל ההליך לא אורך יותר משתי דקות. ואז המבוגר אומר:" הוא תינוק אין לו סבלנות, יש לו טווח ריכוז קצר" . ואני שואלת כמה זמן אדם ממוצע צריך להקדיש לרעשן צעצוע? התשובה כנראה, כל עוד יש משהו ללמוד ממנו.


 נסו לחשוב למה באמת אתם קונים צעצועים? האם יש צורך לקנות צעצועים במאות שקלים, האם אי אפשר להשיג את אותה מטרה של שתי דקות "משחק" עם בקבוק מים מינרלים קטן מלא בקצת מים ואבנים?אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...