יום רביעי, 12 באוקטובר 2011

הטיפ השבועי - בלי לקום מהספה.

להתרוצץ עם הילדים זה כיף גדול, אבל כולנו מכירות את הימים בהם אנחנו מרוחות על הספה ופשוט לא מצליחות להביא את עצמינו לעשות כל מה שצריך. עם זאת, הילדים עדיין זקוקים לפעילות. איך עושים את זה בלי לקום מהספה? הנה כמה רעיונות:
1. משחק זיכרון-ריצה: את אומרת "שולחן", הם רצים לשולחן ונוגעים בו. את אומרת "שולחן, דלת של חדר שינה" הם רצים לשולחן נוגעים בו ואז רצים לדלת של חדר שינה ונוגעים בה". את אומרת:" שולחן,דלת חדר שינה, מתחת לכסא בפינת אוכל.." אתן מבינות את הרעיון. הם צריכים לזכור את רצף המקומות ולזכור אם לגעת מתחת, מעל או ליד, מי שמצליח לא לטעות ברצף הכי ארוך, מנצח.
2. אותיות על הגב- את יושבת על הספה (בואו נצא מנקודת ההנחה הזו לאורך כל הפוסט), כל ילד בתורו נשכב על רגלייך ואת מציירת עם האצבע שלך אות על הגב שלו. הוא צריך לזהות את האות וברגע שזיהה נכון, לרוץ בבית ולהביא חפץ שמתחיל באותה אות. בפעם האחרונה ששיחקתי איתם את זה לקחתי את המשחק עוד שלב, הם היו צריכים למיין את עשרות החפצים שהביאו לקבוצות. זה היה מעניין, לפעמים חילקו לפי תפקיד החפץ לדוגמה כלי מטבח ולפעמים לפי החומר ממנו עשוי למשל כפות עץ מהמטבח יחד עם קוביות עץ מחדר משחקים.
3. רגליים לרגליים - את והילד שוכבים אחד מול השניה, כף רגל לכף רגל (נרוויח גם שרירי בטן על הדרך, יש גבול לפדלאות). אחרי שצוחקים מהניסיונות לשים את הרגליים אחת מול השניה אפשר להתחיל לדבר לאן הרגליים היו רוצות ללכת, למה הן רוצות ללכת לשם, שיחות מאוד מענייינות יכולות לנבוע מהמשחק הזה.
4. לכו תעשו הופעה- את הרעיון הזה שמעתי מהשכנה שלי. כל פעם שההורים שלה רצו שתצא להם מהזוית של העין היו שולחים אותה לחדר לעשות הופעה. היא מספרת שגם בגיל 18 שלחו אותה לחדר לעשות הופעה. מצאתי את הסיפור הזה מאוד משעשע אבל גם מאוד יעיל. "מי רוצה לעשות הופעה של קרקס??" אני שולחת אותם לחדר להתאמן, מרשה להם להשתמש במה שהם רוצים לצורך ההופעה. מאוד נחמד לשמוע את האינטראקציה בניהם בזמן ההכנות. כאמור, את הקהל שיושב על הספה.
5. הפנס הפחדן - פשוט מאוד. מחשיכים את החדר, הם מנסים לתפוס את אורו של הפנס הפחדן שמידי פעם הופך לאמיץ ועולה על אחד מהם. מנסיון, מאוד משעשע.
6. מה מרשרש פה- קלסיקת ילדות. קופסת מטרנה ריקה, את מבקשת מהם להביא חפצים קטנים מהבית. מכניסה בלי שהם רואים לקופסה ומרשרת. מי מנחש איזה חפץ בקופסה?
7. ניסן נתיב- כל ילד מחליט שהוא מישהו (חיה, דמות מספר, קרוב משפחה) ואת והילד השני שיושב איתך בקהל צריכים לנחש את מי הוא מחקה. תענוג לראות את יכולות המשחק שלהם.

יש עוד הרבה רעיונות, אבל מספיק להיום, אני הולכת לשכב קצת על הספה.

3 תגובות:

  1. אני מתמוגגת בכל פעם מחדש. ייושם כבר מחר בבוקר...

    השבמחק
  2. מעולה!!! מעולה!!!! מעולה.
    איך לא פגשתי אותך קודם?
    שאפו

    השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...